Iz ureda TZO Bol dobili smo rezultate o dolascima i noćenjima za listopad 2018. pa ih objavljujemo uz tablicu usporedbe s prošlom godinom po razdobljima te ukupno za prvih deset mjeseci ove godine.

Iz tablice je vidljiv pad u brojevima noćenja za 10. mjesec od -30,91% dok je broj dolazaka u padu za čak -45,17% što rezultira povećanjem brojem dana prosječnog boravka za 26,01% odnosno gosti su boravili u prosjeku 7,71 dan u listopadu.

Najveći pad broja noćenja za 10. mjesec imaju hoteli sa -37,13% dok privatni smještaj bilježi rast broja noćenja za 6,49%, i kampovi bilježe rast od 84,09% u odnosu na prošlogodišnji listopad.

Ukupni broj noćenja za prvih 10 mjeseci je u minusu i to: hoteli sa -4,43%, privatni smještaj za 3,38%, dok kampovi bilježe rast od 2,00%. U odnosu na prošlu godinu, prvih 10 mjeseci u Bolu je bilo ukupno 3,83% manje komercijalnih noćenja.

Ono što se dalje može iščitati iz brojki je i pad prosječnih dana boravka gostiju u Bolu koji je pao za -3,65%, što znači da su gosti u prvih 10 mjeseci boravili u Bolu prosječno 5,9 dana.

I dalje se vidi rast takozvanog nekomercijalnog smještaja koji ima povećanje od 31,87% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu.

Po broju noćenja na prvom su mjestu i dalje gosti iz Francuske s ostvarenih 90.054 noćenja ili 14,28%, na drugom mjestu su gosti iz Njemačke s 76.631 noćenja ili 12,63%. Više o državama i udjelima u tablici niže.

 

Tablica dolazaka i noćenja do 31.10.2018.
Usporedba sa 2017.

 10 / 201810 / 2017Razlika
Dolasci1.7983.279-45.17 %
Noćenja13.85420.051-30.91 %
Prosjećni boravak7.716.1126.01 %
1.-10. 2018.1.-10. 2017.Razlika
Dolasci102.320102.512-0.19 %
Noćenja603.223627.235-3.83 %
Prosjećni boravak5.96.12-3.65 %
Noćenja po tipu smještaja10/201810/2017Razlika
Hoteli11.05417.582-37.13 %
Privatni smještaj2.3952.2496.49 %
Kampovi40522084.09 %
Ukupno komercijalni13.85420.051-30.91 %
Nekomercijalni468471-0.64 %
Noćenja po tipu smještaja1.-.10. 2018.1.-.10. 2017.Razlika
Hoteli341.009356.819-4.43 %
Privatni smještaj244.502253.052-3.38 %
Kampovi17.71217.3642 %
Ukupno komercijalni603.223627.235-3.83 %
Nekomercijalni27.50520.85731.87 %
StrukturaNoćenjaDolasciProsjećni boravak
Francuska90.05413.3286.76
Njemačka79.63110.6777.46
Austrija72.97010.2637.11
Hrvatska45.9167.9415.78
Velika Britanija42.8998.1195.28
Norveška38.0946.6095.76
Švicarska31.7234.0057.92
Slovenija30.4725.7885.26
Švedska23.4253.4946.7
Belgija17.6252.4217.28